O-Shot

O-Shot Aşısı (Orgazm Aşısı)

Bu işlem günlük pratikte belirlenen hasta grupları için çok etkili bir yöntemdir. Özellikle genital estetik için başvuran ve orgazm sıkıntısı olan kadınlar için çok başarılı bir yöntemdir. Burada klitoris ve çevresi aynı zamanda G noktası olan bölgede hastanın kendi kanından hazırlanan PRP’nin (Zengin Plazma) özel bir yöntem ile enjeksiyonudur. PRP içindeki bir sürü büyüme faktörü etkisi ile enjeksiyon yapılan bölgede kanlanma ve duyarlılığı arttırarak cinsel uyarıyı ve orgazmı kolaylaştırır. Özellikle klitoris ve vajina içine uygulanan PRP cinsel isteksizlik, ağrılı cinsel ilişki çeken hastalar için çok iyi sonuçlar vermektedir. PRP yapılan bölgede kanlanma ve duyarlığın artması ile beraber bu bölgede sinirsel uyarının da arttığı görülür.

O-Shot Nasıl Yapılır?

Hasta jinekolojik masaya alınır, işlemin yapılacağı bölgeler anestezi ile hafif uyuşturulur. Hastanın kendi kanından hazırlanan PRP tüm önemli noktalara enjekte edilir. (G Noktası, Klitoris ve çevresi, Vajina içi, Dudaklar vs.) buralara uygulanan PRP kadında uyarımı kolaylaştırdığı ve orgazmı hızlandırdığı gözlenmiştir. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer ve 5-6 ayda bir tekrarlanır.

O-Shot sonrası dönem: İşlemden sonra hasta günlük hayata dönebilir ve sosyal hayatında herhangi bir kısıtlama yapılmaz, bazen hafif kanama olabilir bu normal bir durumdur. Çok ağrılı durumlarda ağrı kesici alınabilir. O-shot işlemi yapılan kadınlar ortalama 3 hafta sonra cinsel haz artışı ve orgazmın arttığı gözlenmektedir. Yapılan işlemin herhangi bir riski bulunmamaktadır.

O-Shot İşlemi Kimlere Yapılır?

Adet dönemi ve gebelik haricinde herkese yapılabilmektedir. Özellikle genital bölgede menopoza bağlı kuruluk ve idrar kaçırma tedavisine de etkili bir yöntemdir. Bunun yanında cinsel ilişkide uyarılmama, cinsel isteksizlik, orgazm problemleri olan kadınlarda bu işlem etkili bir yöntemdir.

O-Shot İşlemi Diğer Genital Estetik İşlemler ile Birlikte Yapılır Mı?

O-Shot işlemi ile beraber özellikle vajina daraltma için kullanılan lazer ile beraber ve diğer genital estetik operasyonlar ile beraber aynı seansta yapılabilir.