G-Shot

G Shot (G Noktası Büyütme)

Bu uygulama son yıllarda kozmetik jinekolojide sıklıkla uygulanan bir işlemdir. G-Shot enjeksiyonu kadınlarda özgüveni arttıran cinsel haz ve uyarıyı kolaylaştıran ve libidoyu iyileştiren modern bir uygulamadır. İşlem G noktası olarak belirlenen vajinanın ön duvarına dolgu maddesi (hyalorinik asit, yağ vs.) dolgu maddesi enjeksiyonu ile noktanın belirgin hale getirilmesiyle oluşur. Bu uygulama ile o bölgenin daha hassaslaştığı ve kolay uyarıldığı düşünülmektedir. Bu işlem minimal invaziv bir yöntem olup ilişki sırasında duyarlılığı arttırıp, sürtünme ile tatmini arttırmak amaçlanır. Bu işlem ayrıca kadınlarda orgazm sıklığı ve süresinde artışa yol açar. Bu işlem güvenli ve ağrısız bir işlemdir, ofis şartlarında 10 dakika sürer, ağrısız ve acısızdır. Bu işlemde en önemli başarı noktası her kadında farklılık gösteren G noktası alanını iyi belirlemektir.

G Noktası Nedir?

Kadınların ve erkeklerin vücudunda, cinsel etkileşimi sağlayan bazı erojen noktalar bulunmaktadır. Kadınlarda bu bölgelerin başında “G noktası yani (G spot)” olarak isim verilen bölge gelir. G noktası, vajina bölgesinin ön duvarında, vajina giriş kısmının yaklaşık olarak 1-2 cm ilerisinde ve idrar bölgesine yakın bir kısımda bulunmaktadır. Bu bölgede kılcal damarlar yoğunlaşmıştır. Bu sebeple, haz alımının en çok olduğu alanlardan biri olduğu öngörülür. Bu sebeple G noktasının, vajina içindeki en duyarlı bölge olduğunu kolayca söylemekteyiz.

G noktası, ilk olarak 1950’li senelerin başlarında Gräfenberg isimli bir jinekoloji uzmanı tarafından bulunmuştur. Gräfenberg, bu noktanın bir kadının cinsel olarak uyarılmasında etkili bir bölge olduğunu söyleyerek, kadın orgazmının önemli bir parçası olduğunu gözler önüne sermiştir.

G noktası nasıl bulunur?

G noktası vajina girişinden yaklaşık 2-3 cm geride vajina ön duvarında bir alanda olduğu düşünülse de G noktası yeri tam sabit bir alan değildir. Ondan dolayı bu noktayı belirlemek için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Ama asıl amaç kadın vajinası içerisinde cinsel uyarım, haz ve orgazm olduğu yeri belirlemektir. G noktasının yerini belirlemenin en kolay ve basit yöntem, parmakla vajina içinde gel-gel hareketi yapılması ve o bölgede kanlanmayı arttırıp dolgu ve çıkıntılı bir alan olarak hissedilebileceği öne sürülmektedir. Bazı kadınlar o bölgeyi kalın ve hassas hissederler, idrar hissi oluştuğu zaman muayenede G noktasını hissetmek daha kolaylaşır. Ama günümüzde G noktası, bir noktadan ziyade kadınlarda yeri değişen uyarılmanın ve kanamanın yoğunlaştığı ve orgazmın tetiklendiği bir bölge olarak kabul edilir.

G noktanızı bulmanız esnasında tek başınıza değil, partnerinizle birlikte hareket etmeniz daha faydalı olacaktır. Partneriz işaret ve orta parmakları ile vajinanın içinden yukarıya doğru baskı uygulaması yapması ve ön vajinal duvarın 2-3 cm üzerine yoğunlaşıp ritmik hareket ile uyarmaya devam etmelidir.

G noktasını ilk seferde bulamayabilirsiniz ama hemen vazgeçmeyin. Partnerinizi aldığınız zevke göre yönlendirmeye devam edin. Sizin tepkileriniz onun G noktasına daha kolay ulaşmasına eşlik edecektir.

G noktası ile orgazma ulaştığınız zaman, bunun klitoral orgazmdan farklı olduğunu göreceksiniz. Fiziksel olarak bedeninizin altında kasılma ve idrar hissi yaşamanız normal. Daha sonra ise büyük bir zevk aldığınızı fark edeceksiniz.

G noktası büyütme nasıl yapılır?

G Noktası Büyütme İşlemikadınların cinsel hazzını arttırıp ve kadınlarda cinsel sorunları çözüme ulaştırmak için yapılan basit bir işlemdir. Operasyon sırasında bölgenin tespit edilmesi çok önemli olmasıyla birlikte yaklaşık olarak 10 dakika sürebilmektedir. G Noktası Büyütme operasyonu lokal anastezi uygulanarak yapılır ve hastalar hiçbir ağrı-acı hissetmez. G Spot Büyütme İşlemi ‘nde dolgu, hyraluronik asit veya yağ enjeksiyonu işlemleri kullanılabilmektedir. Operasyon sonrasında işlemi yaptıran kişi hemen normal yaşamına dönebilmektedir.

G Shot Kimlere Yapılır Niçin Yapılır?

G Shot işlemi için ideal kadın, ilişki sırasında doruğa ulaşmakta sıkıntı çeken kadınlardır. Kısacası cinseli hazzı arttırmak, orgazmı kolaylaştırmak ve doyurucu bir orgazm sağlamaktır. Hayatta hiç orgazm yaşamamış kadınlarda bu işlem başarısızdır.

G Shot Kimlere Yapılmaz?

Aşağıdaki belirttiğimiz durumlarda G Shot uygulaması yapılmamalıdır.

  • Hamilelik esnasında
  • Cinsellik hayatı boyunca hiçbir zaman orgazmı yaşayamamış hastalara
  • Bağışıklık sistemi bozukluğu olanlar,
  • Kanama ve pıhtılaşma problemi yaşayanlar,
  • Uygulama yapılan bölgede enfeksiyon olanlar.
  • Psikolojik olarak sıkıntı çeken kadınlar
  • İleri derecede vajina genişleme ve deformitesi olan kadınlar

G noktası Büyütme İşlemi Diğer Genital Estetik Operasyonlar ile Beraber Yapılabilir Mi?

Genel olarak G noktası büyütme operasyonu vajinoplasti, labioplasti veya klitoris estetiği ile birlikte yapılabilmektedir. Klitoris estetiği ve vajina daraltma işleminin cinsel hazza etkisi olduğundan, bazı hastalar eş zamanlı işlem yaptırmayı tercih etmektedirler.

G Noktası Büyütme Operasyonunun Etkisi Ne Kadardır?

Bu operasyonda kullanılan dolgu materyallerinin çoğunluğu genellikle Hyaluronik Asit içeren materyallerdir. Bu maddeler zamanla içinde kendiliğinden metabolize olmakla beraber, kaybolabilmektedir. Hyaluronik asitli dolgulardaki bu süre yaklaşık olarak 4-10 ay arasında değişmektedir.

G-Shot Etkisi Ne Kadar Sürer?

G noktası işlemi belli aralıklarla tekrarlanan bir işlemdir. Kullanılan dolgu malzemesine göre işlemin etkinliği 4-9 ay kadar devam eder. Sonunda işlem kadın hayatına kattığı artılardan dolayı, bu işlem kadınlar tarafından tekrar edilmektedir.